Technologické řešení
Vytápění objektu
Vytápění objektu je voleno prostřednictvím tepelného čerpadla z více aspektů. Město Most je většinově vytápěno dálkovým topením, v tomto případě však není v blízkosti žádná výměníková stanice ani primární či sekundární rozvod centrálního zásobování tepla. Návrh spočívajívající v přípojkách tohoto typu není reálný ani z technického hlediska (vzdálenost, majetkoprávní vztahy, položení za rušnou komunikací atd.) ani z finančního hlediska - vysoké náklady.
Vytápení uhlím, dřevem, peletami apod. není reálné v centru města m.j. z vysokých objemů topiva, jež by muselo mít velké sklady, ani z ekologických hledisek, ani z požadavků na obsluhu.
Vytápění elektrickou energií reálné je, jedná se však o vysoké náklady na elektrickou energii. Kombinace s fotovoltaickými panely, jež by mohly být umístěny na střeše, není možná z důvodu památkové ochrany.
Bylo proto přistoupeno k řešení vytápění pomocí tepleného čerpadla, vzhledem k tomu , že k dispozici jsou pozemky okolo domu o rozloze cca 2500m2, je navržen systém země-voda s více vrty. Je nutno pro toto řešení absolvovat vodosprávní řízení na příslušném stavebním úřadě. Důležité pro toto řešení je hodnota koeficientu tepelného čerpadla, jež bude požadován vyšší než 3 (poměr mezi energií dodanou na provoz tepelného čerpadla a hodnotou získanou v technologickém procesu)
Tepelné čerpadlo bude mít k dispozici elektrokotel, jež bude připraven dodávat patřičné množství tepla i za krátkých období s velkým mrazem. Tepelné čerpadlo bude sloužit jak zdroj, tak pro dodávky teplé vody.
Nabíjecí stanice pro elektromobily
Nabíjecí místo pro elektromobily je umístěno v přízemí. Je tvořeno třemi rychlodobíjecími stanicemi o 40 A. Díky tomu projekt zaznamená i přínos k poklesu zplodin CO2. Vzhledem k tomu, že elektromobily zatím nejsou příliš v ČR rozšířeny, se jedná o impuls pro další investory, aby podobné stanice zřizovaly ve svých objektech a aby tím byla zvýšena dostupnost pro jednotlivé elektromobily.